All for Joomla All for Webmasters

Acil Eylem Planı

acil_eylem_plani

Acil Eylem Planı

Hayat gündelik seyrinde devam ederken meydana gelebilecek olan yangın, doğal afet, kimyasal veya basınçlı kapların patlama olasılıkları, terör saldırıları ve sabotaj gibi durumlarda işyerindeki personellerin alması gereken birtakım tedbir zincirleri bulunmaktadır. Bu tedbir zincirinde hangi konuların yer aldığı, tedbirlerin anlatılması, planlanması ve gerekli görülen tatbikatlarının yapılması “Acil Eylem Planı” olarak adlandırılmaktadır.

Meydana gelebilecek olan bu tür olumsuz durumlarda son derece trajik olaylar meydana gelebilmektedir. Acil eylem planlaması sayesinde her sektördeki firmalarda yaşanabilecek olan risklere karşı işyerindeki tüm bireyler hazır tutulur. İşyerindeki kişilerin hazır tutulması için planlama, iş bölümü ve gerçek tatbikatlar bu planlamanın içerisinde yer almaktadır.

Doğal afet ve acil durumlarda yönetim dört ayrı aşamadan oluşmaktadır. Bunlar; hazırlık, zarar azaltma, müdahale ve iyileştirme aşamalarıdır. Bizler bu noktada acil durum yönetim sistemimizde esnek bir şekilde planlama yaparak hazırlamış olduğumuz planlar, formlar, kontrol listeleri, formlar, talimatlar ve senaryolar ile kurumsal çözüm arayan kişilere hizmet vermekteyiz.

Diğer Hizmetler